گردشگری /کارآفرینی و زنان

سوم آذرماه 93: دبیر علمی یازدهمین همایش کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری گفت: تعهدات خانواده، مشکلات مالی و خطرپذیری پایین زنان موجب می شود تا آنان کمتر وارد حوزه کارآفرینی گردشگری شوند


«زهرا نقوی» روز یکشنبه در نشست خبری این همایش افزود: این مشکلات موجب می شود که زنان در سطح های خرد گردشگری فعالیت داشته باشند.
وی گفت: یکی از بزرگترین نتایج گردشگری، ایجاد اشتغال بوده و گردشگری موجب رونق صنایع وابسته بویژه در مناطق محلی می شود.
نقوی افزود: بهای ویزای ورودی هر گردشگر، 60 تا 70 دلار بوده که معادل قیمت یک بشکه نفت است.
دبیر علمی یازدهمین همایش کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: زنان در حوزه گردشگری بیش از سرمایه گذاری به ارائه خدمات می پردازند.
وی با اشاره به 17 اثر تاریخی ایرانی ثبت شده در آثار یونسکو و وجود آثاری با قدمت بیش از پنج هزار سال قبل از میلاد، تاکید کرد: جایگاه ایران در گردشگری باید بیش از موقعیت فعلی باشد.
نقوی یادآور شد: هر گردشگری که وارد ایران می شود در حقیقت سفیر صلح و پیام دوستی ایران به کشور خودش است.
وی به ظرفیت گردشگری سلامت کشور اشاره کرد و گفت: ایران به دلیل داشتن چشمه های آب و آب وهوای خوب، از ظرفیتی مطلوبی برای جذب گردشگران سلامت برخوردار است.

** تجارب زنان کارآفرین در اختیار دانشجویان قرار می گیرد
دبیر علمی یازدهمین همایش کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری گفت: تفاهمنامه ای با دانشکده کارآفرینی منعقد کرده ایم که براساس آن تجارب زنان کارآفرین به صورت علمی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
نقوی افزود: همچنین تفاهمنامه ای با سازمان صنایع دستی به امضا رسانده ایم تا راهکارهای ورود صنایع دستی به جامعه مدرن امروزی بدون آسیب دیدن اصالت آن بررسی شود.

** لزوم جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری
دبیر علمی یازدهمین همایش کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری گفت: سرمایه گذارانی داریم که علاقه زیادی به حوزه گردشگری دارند، اما قوانین موجود، امنیت خاطر را برای سرمایه گذاری آنان فراهم نمی کند.
نقوی افزود: باید قوانین مدون شود و قابلیت اجرایی داشته باشند و همچنین در قالب زبان حقوقی روز دنیا تبیین شوند.
وی با اشاره به فعالیت زنان در اماکن مختلفی مانند هتل ها و آژانس های مسافرتی گفت: این زنان در آینده می توانند به عنوان مدیران فنی، خود صاحب واحد صنفی شده و کارآفرین شوند.
یازدهمین همایش کارآفرینی با موضوع «کسب و کار و کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری» از 15 بهمن ماه به مدت دو روز در ارگ بم استان کرمان برگزار می شود.

دبیر اجرایی یازدهمین همایش کارآفرینی زنان در حوزه گردشگری گفت: مولفه هایی مانند سواد، جنسیت و سن، عوامل تاثیرگذاری در کارآفرینی نیستند. «فخرالسادات محتشمی پور» روز یکشنبه در نشست خبری این همایش تاکید کرد: بحث کارآفرینی، منطقه ای نیست و حوزه جغرافیایی خاصی را دربرنمی گیرد.

/ 0 نظر / 42 بازدید