کلاس ویولن

موسیقی درحقیقت همان "صدا" است.

در ویولن نوازی سه اصل مهم وجود دارد: 1- سالم بودن و توجه به سلامت بدن 2- راحت و مسلط بودن به ساز 3- اکول یا همان ژستی که یک نوازنده باید برای نواختن داشته باشد.

سلامت در ویولن نوازی: نواختن ویولن موجب لوچ شدن چشم ها نمی شود چراکه با نحوه صحیح دست گرفتن ساز دیگر مشکلی پیش نمی آید و در ضمن لازم نیست مرتبا به سیم ها نگاه کنیم.

با نواختن ویولن کر نمی شویم اگر قرار بود نواختن ویولن موجب ناشنوایی شود خیلی وقت پیش کنار گذاشته می شد. اما به هرحال صدای بلند آن بر روی شنوایی بی تاثیر نخواهد بود چراکه پس از مدتی گوش به آن صدا عادت کرده و قدرت تشخیص صداهای با امواج پایین تر را تخفیف می دهد.

اگر ویولن را بین چانه و کتف، بد نگه داریم موجب عوارض پوستی برای صورت از جمله لک، دانه دانه شدن و قرمز شدن پوست صورت می شود.

همچنین بد گرفتن ساز ، گرفتگی عضلات، درد گردن و دست به همراه می آورد. گرفتن صحیح ساز یکی از اصول مهم نواختن است. باید طوری آن را نگاه داریم که بتوانیم به راحتی و مسلط ساز را بزنیم.

/ 1 نظر / 30 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم ┐─────────────────────────────────────────────────────┌ رسول الله صلی الله علیه و آله فرمودند: دانش امانت خدا روی زمين است و دانشمندان امانتداران اويند، هر كس دانش خود را به كار بندد حق امانت او را ادا كرده است. ┘─────────────────────────────────────────────────────└