پروفسور سمیعی

دانشگاه علوم پزشکی تهران روز یکشنبه دهم مهرماه 90 به پروفسور مجید سمیعی دانشمند برجسته ایرانی مغز و اعصاب ، حکم عضو هیات علمی و استاد افتخاری این دانشگاه  را اعطا کرد.

در مراسم اعطای این حکم به پروفسور سمیعی، 'باقر لاریجانی' رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، 'محمود طباطبایی' مشاور وزیر بهداشت، پروفسور 'پیتر بلک' دبیر فدراسیون جهانی نورولوژی و استاد دانشگاه هاروارد آمریکا، پروفسور گرهارد فرنز والتر رییس برنامه های دکترای تخصصی کلینیکال نورو ساینس هانوفر آلمان و جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور داشتند.
'سید محمد قدسی' رییس مرکز تحقیقات تروما و مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم به بیان برخی ویژگی های پروفسور سمیعی پرداخت و گفت: پروفسور سمیعی، استادی بسیاری از دانشگاه های جهان را به عهده دارد و پایه گذار جراحی قاعده جمجمه در جهان است.
وی توانمندی و تمایل به آموزش را از ویژگی های برجسته پروفسور سمیعی بیان کرد و افزود: اعطای حکم عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به پروفسور سمیعی راه جدیدی برای آموزش علم اعصاب در ایران را باز می کند.
پروفسور 'مجید سمیعی' دانشمند برجسته علوم مغز و اعصاب در جهان نیز در این آیین گفت: به رغم عضویت و تدریس در دانشگاه های متعدد جهان، استادی در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان شهری که در آن متولد شده ام، بزرگ ترین افتخار من است.

وی ادامه داد: من متولد شهر تهران هستم اما گیلانی ها معتقدند من رشتی هستم اشکالی ندارد.
وی از اینکه در زمان حیاتش به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزیده شده است ، قدردانی کرد.

در این مراسم پس از اعطای حکم استادی دانشگاه علوم پزشکی تهران به پروفسور سمیعی، از سالها خدمات شایسته و ارزنده این دانشمند ایرانی به جامعه بشری با اعطای جایزه ای تجلیل شد.

/ 3 نظر / 40 بازدید
عسل

سلام عزیز دلم آپم...[ماچ]

دكتر

سلام مطلب خوبی بود.خوشحال میشم به وبلاگم سر بزنید و نظر بدید در مورد پروفسور سمیعی ه http://samiiini.blogfa.com/

J.S

شما به تنهایی این همه مطالب گوناگون و متنوع رو تو این وبلاگ پست کردید؟نویسنده همکار نداشتید؟به هر حال واقعا وبلاگ خوب و مفیدی میتونه باشه.موفق باشید.