اخبار تامل برانگیز صدای آمریکا از عید قربان

اینکه صدای آمریکا بخواهد خبری مذهبی آن هم درباره عید قربان بدهد در جای خود جالب است اما جالبتر اینکه این رسانه تعمدا سه خبر را برای انعکاس انتخاب کرده است.

خبر اول مربوط به برگزاری عید قربان در روسیه است که این رسانه ضمن ارایه گزارش در پایان به نقل از یک مسلمان می گوید مزیت عیدقربان در توزیع گوشت است و بدون هیچ توضیحی درباره علت برگزاری این عید تنها به پخش همین یک مصاحبه اکتفا می کند و عید قربان را در توزیع گوشت خلاصه می کند.

 خبر دوم مربوط به عید قربان در عراق است که سنی ها یک روز و شیعه ها روز پس از آن را عید قربان می دانند و جشنشان هم در دو مکان مختلف برگزار می شود و به نوعی اختلاف شیعه و سنی را به رخ می کشد نه انعکاس عید قربان را.

خبر سوم مربوط به عید قربان در بنگلادش است که صدای آمریکا می گوید شماری از مسلمانان که برای برگزاری نماز عید قربان سوار قایق شده بودند قایق واژگون شده و چندین نفر غرق می شوند.

جالب است که رسانه تلویزیونی صدای آمریکا از جهان اسلام فقط این سه کشور را برای انعکاس اخبار عید قربان و نمایش چهره این عید مذهبی انتخاب کرده و سیاست خصمانه این رسانه را با اسلام نشان می دهد.

بهره مندی بسیاری از نیازمندان در این عید از گوشت قربانی تنها گوشه کوچکی از مزایای این عید است و آیین این عید مقدس، عظمت کار فداکاری و ایثار پیامبر بزرگوار و اوالعزمی همچون حضرت ابراهیم خلیل الله را یادآور می شود که در راه خدا از فداکردن جان جگرگوشه خود ابایی ندارد و رحمت و مهربانی خدا که سرانجام گوسفندی را برای فدا کردن برای این پیامبر بزرگوار می فرستد.

/ 3 نظر / 3 بازدید
شادن

هر چه می آید در آغوش سکوتی می رود آنچه می ماند صدای مهربانی های ماست سلام سانیای عزیز [گل] ببخش که مدتی تأخیر داشتم ، عدم دسترسی به نت باعث شد نتونم زود به زود به دیدنت بیام . پست جدیدت رو خوندم ، جالب بود !! نمردیم و معنی عید قربان رو هم فهمیدیم !! واقعاً باعث تأسفه ! حتماً به دیدنم بیا ، با یک رباعی به روزم و منتظر قدم های قشنگت . شادی هایت پایدار [لبخند]

برف

سلام [گل][ماچ] با نظرت موافقم. اما بعضی وقتها فکر می کنم ما هم ( ایراینیها ) برای تبلیغات منفی دین اسلام کم نمی زاریم .

علی موسینی

سلام ایا به تبادل لینک موافق استی ؟؟؟ [متفکر] اگر خواستی منو بنام جدیدترین موزیک ها لینک بعد در بخش نظرات بمن اطلاع دهید شما را به چی اسمی لینک کنم ؟؟؟ [رویا]