گردهمایی کارشناسان برای مطالعه روی زامبی

                          

گروهی از کارشناسان جوان برای مطالعه برروی زامبی ها قرار است دور هم جمع شوند. زامبی ها موجوداتی خیالی هستند که گفته می شود جسدهای متحرکی هستند که روح ندارند و غربی ها خیلی از این موجودات در فیلمهایشان استفاده می کنند.

حالا هم یک عده پروفسورهای متافیزیک جوان قرار است در ماه مارس سال آینده در لایپزیک آلمان یک جشن زامبی ها برگزار کنند و در این جشن راجع زامبی ها ، گپ و گفت کنند.

در این جشن پزشکان و جامعه شناسان و فیلسوفان و دانشمندان فرهنگی دورهم جمع می شوند و می خواهند ببینند چه چیزهایی می توان از زامبی ها یادگرفت.

اما واقعا چه چیزهایی می توان از آنها یادگرفت،‌ زامبی ها عموما در فیلمها احمق نشان داده می شوند و حداکثر قادرند چند کلمه پیش خودشان زمزمه کنند و هیچ احساس یا انسانیتی ندارند .

جرج ای رومئو George A. Romero ، کارگردان آمریکایی ،‌ تمام فیلمهایش درباره زامبی ها است و در یکی از فیلمهایش به نام "زامبی ، پایین تر از مرگ" یک زامبی را نشان داده که هنوز در فکر مصرف است و در یک مرکز خرید می دود و حالا یک تئوریسین به نام دیدریش دیدریچزن  Diedrich Diederichsen  به این فکر افتاده که زامبی ها را از نظر ضد اجتماعی بودن مورد بررسی قرار دهد.

و حالا زامبی ها از نظر مردم شناسی مورد توجه قرار گرفته اند و حتی برخی پزشکان می گویند زامبی ها در پزشکی هم مورد توجه هستند و موجودات جالبی هستند و از طریق آنان می توان یک موقعیت دگرگونی دشوار را نشان دهند.

دیوید چالمرز David Chalmers ، فیلسوف استرالیایی معتقد است شاید زامبی مانند آن است که انسانی را ببینی لباس می پوشد، صحبت می کند اما هشیار نیست. او هرچند گردهمایی فیلسوفان در جشن زامبی ها را یک گردهمایی شیطانی می خواند اما مباحث مطرح شده در آن برایش جالب است.

پرداختن به موضوعهای وحشت هماره در آثار بزرگان از جمله ادگار آلن پو مشاهده شده است.

برخی ها خستگی ، خواب و بی انگیزگی را از جمله مشترکات انسان و زامبی ها برشمرده اند.

/ 20 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ادزفا0

سلام چه سايت جالبي داري به سايت ما هم سر بزن ads-fa.com

ناشکيبا

خيلي جالب بود لذت بردم . به من هم سر بزن[گل][گل][گل]

alireza

salam omidevaram namaz va rozehaton morede gabol khodaye mehraboneman garar gerefte bashe.khoshhalam khahin kard nazaretono dar morede veblagam bedonam.moafagiyat va sarbolandiye shoma 2st aziz ro az khodaye khobam khahanam.

ادزفا-09

سلام چه سايت جالبي داري به سايت ما هم سر بزن ads-fa.com

شادن

زندگی رسم خوشایندی است سلام عزیز به روزم و منتظر حضور همیشه مهربانت . یا حق[گل]

فرازمند

و سلام... خواندمتان... تیزبینانه می نگرید و می نگارید... به روز هستم... قدمی رنجه کنید...از سر لطف... و قلمی...نظری... از سر مهر... [گل]

ناشکيبا

خيلي جالب بود لذت بردم . به من هم سر بزن[گل][گل][گل]