به تصویر کشیدن ایمان و عقیده در قاب نقاشی

                                 

به تصویر کشیدن ایمان و عقیده در قاب نقاشی علاوه بر هنر به خلاقیت،‌ جسارت و دانش نیز نیاز دارد که کمتر هنرمندی به آن می پردازد و ویلیام بلک نقاش برجسته انگلیسی از معدود هنرمندانی است که به این کار مبادرت ورزیده است.

بلک در سال ١٧۵٧ میلادی متولد شد و آنقدر دورانش قدیمی بود که مردمش او را دیوانه بپندارند که با جسارت ،‌ باورها و عقاید مذهبی آنان را زیر پا می گذاشت.

با این وجود بلک شخصا خود را آدم عمیقا مذهبی می دانست:‌ به اعتقاد ویلیام بلک،‌ انسان خدا را با تمام وجود و به بهترین وجهی می ستاید اگر که انسان در رفاه و سعادت زندگی کند. این اصل برای هر جنسیتی و نژادی صدق می کند. و این اصل مهم در نقاشی های ویلیام بلک به انسان القا می شود.

بلک ،‌دیدگاهها و نظرات خود را درباره فرشته ها،‌پیامبران و روح (که به اعتقاد او حیوانات هم دارای روح هستند)‌ در قالب طرح و نقاشی و شعر، مطرح  کرده است.

او درآمد چندانی از این راه کسب نکرد و فقیر و بی نوا بود اما با خاطری خوش و فراغی آسوده در سال ١٨٢٧ میلادی در زادگاهش،‌ لندن ، دار فانی را وداع گفت.

در ابتدا سوررئالیست ها ، آثار بلک را مملو از سحر و افسون و به عنوان منبعی الهام بخش،‌ کشف کردند.

بلک در نقاشی هایش در رسم عضلات و به تصویر کشیدن نیروی انسانی، فوق العاده دقیق است.

از برخی آثار  بلک چنین استنباط می شود که بلک در کنار خداوند به رافائل (نقاش ایتالیایی مشهور به شاهزاده نقاشان) و میشل آنجلو (اولین استاد شیوه صاحب سبک در معماری) ، احترام می گذارد.

استفاده از این مطلب،‌ منوط به ذکر منبع "قلم سخن"‌ است.

ترجمه شده از : AD        

/ 8 نظر / 9 بازدید
برف

سلام[گل][ماچ][گل]من اين مدل نقاشي ها را خيلي دوست دارم .

گروه وبلاگ نویسی لبخندایرانی

وبلاگ لبخندایرانی دوباره کارخودراشروع کرد پس از دسترسی دوباره بهADSL این باربایک گروه 2نفره پوزش بابت این تأخیر2ماه شاداب تر از گذشته در خدمت شما هستیم کارخود را از روز عیدسعیدقربان آغاز خواهیم کرد با آگاهی از نظرات شما

همایون

سلام دوست عزيزم استفاده كردم ممنونم [گل][گل][گل][گل]

مزدور

سلام واقعا چیزی نفهمیدی؟ خیلی سخت نبودا!

هادی

سلام.مثه همیشه زیبا بود.

لطفی

سلام عید قربان وعید غدیر بر شما مبارک

فرانک

سلام به روزم از نظراتتان بهره می برم. شاد باشید.

خاتون

سلام. جالب بود. نقاشی های خیلی قشنگیه...