دومین سالگرد "اکبر رادی"

دومین سالگرد "اکبر رادی"  ، استاد مطرح ادبیات نمایشی و نمایشنامه نویس برجسته معاصر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج:
 دکتر "عطاء الله کوپال"،یک استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در این آیین گفت: اکبر رادی در زمره بزرگترین نمایشنامه نویسان معاصر ایران قرار دارد که با آثار خود تحولی شگرف در زمینه ادبیات نمایشی ایران پدید آورد. 
رادی در نمایشنامه های خود ، شیوه های نوینی از شخصیت پردازی و ارایه زبان نمایشی و همچنین پدید آوردن فضاهای ایرانی را بر روی صحنه، ارایه داد. 
می توان اکبر رادی را از پایه گذاران درام ملی ایران دانست که در آثار خویش ، روح انسانی و درگیریهای روان آشفته آدمی را در جامعه صنعتی به نمایش می گذاشت.
"زهرا دری" ، یکی دیگر از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج نیز در این آیین درباره نقش "اکبر رادی" در پژوهشهای زبانی و ادبی سخنانی ایراد کرد.
در این آیین همچنین همسر زنده یاد اکبر رادی، خاطراتی از زندگی این شخصیت فرهیخته را نقل کرد.
در پایان این آیین نیز بخشهایی از آثار "اکبر رادی" توسط دانشجویان بازخوانی شد.
در دومین سالگرد بزرگداشت "اکبر رادی" در تاریخ 9 دی ماه 1388 ، نمایشنامه نویس برجسته معاصر کشور که در سالن شهید باهنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد، شماری از دانشجویان، استادان، کارشناسان زبان و ادبیات فارسی و نمایشنامه نویسی و علاقمندان به فرهنگ و هنر حضور داشتند.
اکبر رادی ، نمایش نامه نویس معاصر ایران در دهم مهر 1318 متولد و در پنجم دی 1386 درگذشت و از جمله آثار او می توان به نمایش‌نامه های "ملودی شهر بارانی" ، " آهنگ‌های شکلاتی " ، " هاملت با سالاد فصل " ، " شب روی سنگفرش خیس " و " لبخند باشکوه آقای گیل" ، اشاره کرد.
/ 1 نظر / 7 بازدید