عوارض دیدن فیلم های سه بعدی

دیدن فیلم های سه بعدی عوارض خاص خود را دارد بطوریکه با دیدن این فیلم ها از هر چهار نفر ، یک نفر به عوارض آن  ، دچار می شود.

سردرد شایع ترین عارضه دیدن فیلم های سه بعدی است، مشکلات حرکتی و تعادلی و مشکلات چشم و تاری دید از دیگر عوارض تماشای اینگونه فیلم ها است.

به ویژه افرادی که به خاطر بیماری به خواب نیاز دارند و یا از داروهای مخدر استفاده می کنند و یا افراد الکلی به هیچ عنوان نباید فیلم های سه بعدی را تماشا کنند. کودکان زیر شش سال هم اصلا نباید اینگونه فیلم ها را تماشا کنند.

برای دیدن فیلم های سه بعدی چشم مجبور است بطور همزمان روی تصاویر گوناگون تمرکز کند. وقتی تصویر نزدیکتر می آید چشم ها به طرف بینی برمی گردد تا روی تصویر تمرکز کند اما در فیلم های سه بعدی برخلاف انتظار ، تصویر نزدیک نمی شود بلکه موقعیت تمرکز چشم تغییر می کند و چشم مجبور است مرتبا بچرخد و کار کند.

چشم پرندگانی مانند عقاب که هفت برابر بیش از انسان دارای سلول های چشمی است از قدرت تمرکز بالایی برخوردار است اما انسان ، پرنده نیست.

گرچه اکنون دانشمندان روی ساخت عینک مناسبی برای تماشای فیلم های سه بعدی کار می کنند اما تا این عینک ها وارد بازار شود سال ها طول می کشد.

معروفترین فیلم سه بعدی آواتار ساخته جیمز کامرون است. از فیلم های سه بعدی به نام اختراع بزرگ سینما پس از پیدایش فیلم های رنگی، نام برده شده است.

/ 7 نظر / 97 بازدید
همايون

سلام دوست عزیزم در تایید نوشتار شما باید عرض کنم که تعداد فیلم هائی که در یک ثانیه در سینما نشان داده میشود 24 عدد است . اما این تعداد چشم را بشدت خسته میکند و لذا در حین نمایش هر فریم از فیلم یک بار نور را قطع و وصل میکنند تا فرکانس نمایش به 48 عدد در ثانیه برسد. در اینحالت چشم احساس خستگی نمیکند. اما در فیلم های سه بعدی بوسیله عینک های مخصوص که با نور پلاریزه عمل میکنند از این تعداد نصف آن یعنی 24 فریم بوسیله هر چشم بطور مجزا دیده میشود و همین مسئله باعث میشود که چشم ها بشدت خسته بشوند و سر درد و عوارض دیگر عارض گردد. با تشکر از مطلب خوب شما [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

شادن

سلام دوست اندیشمندم بعد از مدت ها دوباره به دنیای مجازی اومدم و با مهمان ناخوانده به روزم و منتظر حضور گرمت . دلت شاد یا حق

http://iranpoetry.org

شهر تبريز است و جان قربان جانان ميکند سرمه چشم از غبار کفش مهمان ميکند تشريف بيارين خوشحالمون ميکنين http://iranpoetry.org

http://iranpoetry.org

شهر تبريز است و جان قربان جانان ميکند سرمه چشم از غبار کفش مهمان ميکند تشريف بيارين خوشحالمون ميکنين http://iranpoetry.org

totisanan

سایت طوطی سانان مرجعی کامل جهت شناخت انواع طوطی های زیبا ،نگهداری وتکثیر آنها می باشد http://www.totisanan.com

منصور

سلام كاروان بهشتي منتظر حضور گرم شماست . راستي خوشحال ميشم من رو با نام كاروان بهشتي لينك كني.

J.S

سلامی دوباره.واقعا مطالب خیلی متنوعی دارید.به نظرم اگه بیشتر روی آثار هنری جهانی تمرکز کنید نتایج بهتری عایدتون میشه.موفق باشید.