ویرگو- سنبله

                                

ویرگو- سنبله

ویرگو یا سنبله علامت متولدین شهریور ماه که تصویر آن فرشته دوشیزه ای است که خوشه سنبله ای (گندم) را در دست دارد.

ویرگو یا سنبله ششمین نشان منطقه البروج است. (منطقه البروج یا جهان پرهون منطقه ای از آمان به صورت یک نوار دایره ای شکل است که دارای 12 صورت فلکی شامل حمل – ثور- جوزا- سرطان- اسد- سنبله- میزان- عقرب-قوس-جدی-دلو و حوت است)

ویرگو یا سنبله تنها چهره زنانه منطقه البروج و یکی از قدیمی ترین و مشخص ترین صورتهای فلکی آسمان و دومین صورت فلکی از نظر بزرگی است.

ویرگو یا سنبله در طالع بینی و ستاره بینی غربی حاکی از اعتدال و برابری صورت فلکی است.

ویرگو یا سنبله در طالع بینی و ستاره بینی یک علامت "زنانه" محسوب می شود، نماد منفی درونگرایی.

ویرگو یا سنبله همچنین علامت زمین (خاک) و یکی از عناصر چهار گانه طبیعت به شمار می رود.

ویرگو یا سنبله بر پایه باورهای دیرینه تحت تاثیر سیاره عطارد است اما در برخی طالع بینی و ستاره بینی های جدید ، ویرگو را تحت تاثیر کرات و چند سیاره دیگر نیز می دانند.

بر اساس صورت فلکی خورشیدی برج سنبله یا ویرگو تقریبا از 23 آگوست (امرداد) تا 22 سپتامبر (شهریور) و بر اساس منطقه البروج نجومی، برج سنبله یا ویرگو تقریبا از 17 سپتامبر (شهریور) تا 17 اکتبر (مهر) است.

ویرگو یا برج سنبله در زبان سانکسریت و در طالع بینی هندی ، کانیا ( دوشیزه – دختر) نامیده می شود.

اسطوره شناسی ویرگو یا سنبله:

بر اساس ستاره بینی بابلیان در یک هزار سال قبل از میلاد مسیح، صورت فلکی ویرگو یا سنبله نماد الهه شالا،  الهه دانه یا غله بوده است.

(شالا در باور قوم بابل و آکد (قومی در بین النهرین) الهه غلات است.)

یکی از ستارگان صورت فلکی سنبله یا ویرگو به نام اسپیکا ، درخشانترین ستاره این  صورت فلکی و پانزدهمین ستاره درخشان در آسمان شبانگاهی است که این ستاره آیین نگهداری سنبله ای از غله را نگاه داشته است چراکه غله مهمترین محصول بین النهرین به شمار می رفته است.

بنابراین صورت فلکی سنبله یا ویرگو را با باروری و حاصلخیزی ، مرتبط می دانند.

امپراطوری روم و یونان باستان صورت فلکی سنبله یا ویرگو را با دمتر (الهه گندم) شریک می دانند.

دمتر در یونان خدای غله و باروری و مادر باکره زمین است.

فرهنگی-فال- آیینها و باورها- اساطیر- الهه های باستانی

/ 10 نظر / 1538 بازدید
مزدور

آخ گفتي خوشه خوشه چندمه حالا فرشته هه؟!

زهرا

سلام .خوبي .معلومه کجايي؟ اين قدر گشتم تا اسم وبلاگت رو پيدا کردم .مي توني با ثبت لينکت آمارت رو اينقدر افزايش بدي که خودت هم باور نمي کني . برو تو سايتشون بعد به قسمت لينک خود را اضافه کنيد برو و لينکت رو ثبت کن و کد توليد شده رو تو قسمت ويرايش قالب بريز . خيلي با حاله. يه بار لينک باکس رو نشون بدي يه بار لينکت رو اول همه لينک باکس ها نشون ميده اسم سايتاشون هم www.jahanbox.com www.javanbox.com www.erambox.com www.arambox.com www.aminbox.com راستي وبلاگ خيلي قشنگي داري اگر خواستيد منو با نام (روزنامه نگار تازه كار) در وبلاگتان لينك كنيد بعد به قسمت نظرات وبلاگ من بياييد و اعلام كنيد تا من هم شما را با هر اسمي كه مي خواهيد لينك كنم. اسم وبلاگ من روزنامه نگار تازه كاره. اينم آدرسش http://www.rooznegar2.persianblog.ir/

برف

سلام . خوبی[گل] از ماههای دیگه نمی خوای بگی مثل دی ؟ [دست]

باد مهربان

بگذار که آسمان، آنگونه که هست در جذبه دو چشم تو، خود را بگسترد. بگذار تا ماه، حتی به زیر ابر، در این سیاه شب، آرامشی به قلب سپید تو آورد... شاید کمی که گذشت، شاید تبسم در چشم روزگار، شاید که مشق صبر، تکلیف روزگار، نچندان به کام ماست...

شادن

سلام عزیز [گل] با « گپی دوستانه » به روزم و منتظر حضور گرم و قشنگت . یا حق

همایون رقابی

سلام دوست گرامیم چه اطلاعات جالبی داده ای دست شما درد نکند موفق باشید [گل][گل][گل][گل][گل]

سارا

جالب بود منم آپم سربزن[گل]

برف

سلام . خوبی [گل]روز ولنتاینت مبارک [گل]

شادن

سلام عزیز [گل] این پستت هم خیلی جالب بود . می دونی چند وقته بهم سر نمی زنی ؟ امیدوارم فراموشم نکرده باشی ... به هر حال منتظر حضور پر مهرت هستم . دلت شاد و شادی هایت پایدار یا حق