قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

ویولن طلایی یکی از داستان هایی است که حرف و حدیث های زیادی درباره آن گفته شده است و داستان های متعددی در این زمینه وجود دارد. اغلب این داستان ها حکایت از آن دارد که ویولن طلایی در دستان شیطان است.

در داستانی شیطان از شخصی می خواهد که برای او ویولن بنوازد و اگر او برنده شود ویولن شیطان را که از طلا است به دست خواهد آورد . آن شخص اما با این کار روحش را به شیطان فروخت.

در مجموعه کارتن های فوتوراما (انیمیشن آمریکایی) شخصیت های کارتونی به نام لی لا و فرای در جهنم گیر می کنند و فقط در صورت نواختن ویولن برای شیطان می توانند از آنجا بیرون بیایند علاوه برآن ویولن طلایی شیطان را با این کار به دست خواهند آورد. لی لا و فرای این کار را انجام می دهند اما روح فرای برای شیطان می شود.

یکی از داستان های ویولن طلایی در آهنگ "شیطان به گرجستان رفت" طرح شده است. این آهنگ از سوی گروه چارلی دانیر در سال 1979 ساخته شدو در آن گفته می شود که شیطان پسر جوانی را می بیند که ویولن می نوازد

بقیه در ادامه مطلب


و به او می گوید: نمی دانم که آیا می دانی من هم یک ویولونیست ماهر هستم من با تو مسابقه می دهم و اگر ببری ویولن طلای خود را در برابر روح تو معامله می کنم چون فکر می کنم از تو بهتر می نوازم.

مرد می گوید: نام من جانی junny است و این می تواند یک گناه باشد اما من مسابقه را می پذیرم و تو پشیمان می شوی چون من بهترین نوازنده ای هستم که در دنیا وجود دارد.

دوئل آنها با قطعه شومی از شیطان و پشتیبانی نوازندگان شیطان آغاز می شود و ...

در نهایت مسابقه شیطان شرمنده بود چراکه می دانست مرد برنده شده است. شیطان ویولن خود را پایین آورد و جلوی پای مرد هل داد.

جانی گفت: شیطان اگر می خواهی می توانی دوباره امتحان کنی اما من به توی حرامزاده می گویم که من بهترین نوازنده ویولنی هستم که در دنیا وجود دارد.

داستان دیگری از تارتینی G.Tartini هست. او شب خواب می بیند که شیطان ساعت ها در تخت او، آهنگ ویولن زیبا و رویایی را می نوازد. هنگامی که تارتینی از خواب بیدار می شود می نشیند و فورا موسیقی شیطان را می نویسد و در نتیجه سونات "تحریر شیطان" ساخته می شود.

ویولن طلایی سمبل کیفیت موسیقی کلاسیک است.موضوعات مرتبط: فرهنگی , آیینها و باورها , موسیقی , ویولن

تاريخ : ۱۳٩۱/۸/۱٩ | ۱:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم