قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

دیدن فیلم های سه بعدی عوارض خاص خود را دارد بطوریکه با دیدن این فیلم ها از هر چهار نفر ، یک نفر به عوارض آن  ، دچار می شود.

سردرد شایع ترین عارضه دیدن فیلم های سه بعدی است، مشکلات حرکتی و تعادلی و مشکلات چشم و تاری دید از دیگر عوارض تماشای اینگونه فیلم ها است.

به ویژه افرادی که به خاطر بیماری به خواب نیاز دارند و یا از داروهای مخدر استفاده می کنند و یا افراد الکلی به هیچ عنوان نباید فیلم های سه بعدی را تماشا کنند. کودکان زیر شش سال هم اصلا نباید اینگونه فیلم ها را تماشا کنند.

برای دیدن فیلم های سه بعدی چشم مجبور است بطور همزمان روی تصاویر گوناگون تمرکز کند. وقتی تصویر نزدیکتر می آید چشم ها به طرف بینی برمی گردد تا روی تصویر تمرکز کند اما در فیلم های سه بعدی برخلاف انتظار ، تصویر نزدیک نمی شود بلکه موقعیت تمرکز چشم تغییر می کند و چشم مجبور است مرتبا بچرخد و کار کند.

چشم پرندگانی مانند عقاب که هفت برابر بیش از انسان دارای سلول های چشمی است از قدرت تمرکز بالایی برخوردار است اما انسان ، پرنده نیست.

گرچه اکنون دانشمندان روی ساخت عینک مناسبی برای تماشای فیلم های سه بعدی کار می کنند اما تا این عینک ها وارد بازار شود سال ها طول می کشد.

معروفترین فیلم سه بعدی آواتار ساخته جیمز کامرون است. از فیلم های سه بعدی به نام اختراع بزرگ سینما پس از پیدایش فیلم های رنگی، نام برده شده است.موضوعات مرتبط: سلامت , پزشکی , علمی , فیلم

تاريخ : ۱۳۸٩/۱۱/٦ | ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم