قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

چندی پیش اس ام اس هایی به افراد ارسال می شد حاکی بر اینکه شما در قرعه کشی (مثل ایرانسل) یا ... برنده شده اید و لازم است اطلاعات شخصی مثل شماره شناسنامه - نام پدر و دیگر اطلاعات جزئی را به شماره خاصی ارسال کنید که از این اطلاعات فردی برای کلاهبرداری استفاده می شد.

حالا گویا این کلاهبرداری از اس ام اس به ایمیل تغییر کرده و نامه هایی به زبان انگلیسی برای افراد ارسال می شود مبنی بر اینکه "من یک فرد آفریقایی هستم و مقدار زیادی پول به من ارث رسیده و من می خواهم کسب و کاری راه بیندازم و این پول را در اختیار شما قرار می دهم تا در کشور خود ایده ای را پیاده کنید"

و در ادامه خواستار ارسال اطلاعات فردی شما می شوند.

واقعا هدف واقعی این اشخاص از ارسال اینگونه نامه ها مشخص نیست و برای جلب اعتماد افراد حتی شماره تماسهای خود را نیز در خارج از کشور اعلام می کنند.

جالب است که به تازگی نامه های خود را به اصطلاح ترجمه کرده و به زبان فارسی ارسال می کنند.

متن یکی از نامه هایی که به این روش به زبان فارسی ارسال شده به این شرح است:

سلام عزیزترین
من می دانم که این ایمیل به شما به عنوان تعجب از ما نیست و یا ملاقات به حال مکاتبات قبلی ارسال شده ، لطفا خرس با من برای ناراحتی ، من واقعا دوست دارم به روابط خوب با تو ، و من دلیل خاص که چرا من تصمیم گرفت برای شما به دلیل ضرورت ها و الزامات وضعیت من بنویسید.
این به من لذت بیشتری دارم چون معتقدم که ما هر دو باید دارای فکر باز و صادق به عنوان به شناختن یکدیگر عمیق کردن ، سهم تنهایی من و افکار ، من قبل از ادامه اجازه بدهید بیشتر خودم را معرفی کنم به طور کامل برای شما ،
من از دست آمنه عمر Nkaje از جمهوری دموکراتیک کنگو ، پناهجو در اینجا در داکار ، سنگال ، غرب آفریقا. من 25 ساله ، زیبا و جوان مجرد زن سیاه آفریقایی ، رفتن آسان می کند ، صادق ، دلسوز ، مؤدب ، متواضع ، دوست داشتنی ، آرام است. من می خواهم از طریق این رسانه برای همکاری و امنیت درخواست فرصت برای سرمایه گذاری و تجارت مشترک با شما در کشور خودتان.
من مقدار قابل توجهی از پول سرمایه در بانک در انگلستان توسط پدر مرحوم من ، که من با افتخار در صدد سرمایه گذاری در کشور خود را به سرمایه گذاری بسیار سود آور کسب و کار از جایی که شما را به توصیه و اجرا گفت : سپرده سرمایه گذاری بیش از وجود دارد برای منافع متقابل از هر دوی ما. شما قادر همکاری است برای تبدیل شدن به شریک کسب و کار من در کشور خود و ایجاد ایده ها در مورد نحوه پول سرمایه گذاری خواهد شد ، به درستی مدیریت و نوع سرمایه گذاری پس از پول است به بازداشت خود را با کمک و مساعدت شما منتقل می شود. در همین حال ، در نشانه ای از تمایل خود برای مدیریت این معامله صادقانه با حفاظت از منافع ما و پس از موافقت شما با این پیشنهاد ، من می خواهم شما را با اطلاعات کامل تفسیر ، روش ، مقدار و متقابلا شامل توافق بر سر منافع و یا درصد سهم خود را برای کمک به برگزاری مزین کردن مرا به امن آزادی واریز پول و سرمایه گذاری در کشور شما و تحت مدیریت مناسب و مراقبت از شما.
من باید خوشحال رزرو این احترام و فرصت را برای شما ، اگر شما تا تمایل ، اما آیا شما مصرانه موضوع را به توجه فوری شما آن را سزاوار. اگر این طرح قابل قبول است توسط شما ، لطفا از استفاده نامناسب از اعتماد من به شما عطا کند ، و پاسخ فوری شما به شدت مورد نیاز است ، برای اطلاعات بیشتر. من به شما شماره تلفن من در نیاز ارسال خواهد کرد. با نگاهی به جلو به شما پاسخ صادقانه و مثبت و متقابل روابط تجاری سالم با شما خواهد شد.
با احترام ،
آمنه.موضوعات مرتبط: فرهنگی

تاريخ : ۱۳۸٩/۳/٢٦ | ۱٢:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم