قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

تئاتر "اوژاژ" به کارگردانی و نویسندگی "امین آبان" در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر جزو هفت تئاتر حرفه ای کشور در بخش مرور تئاتر ایران قرار گرفت.

راهیابی به بخش مرور تئاتر ایران در جشنواره بین المللی تئاتر فجر به آن معناست که این نمایش از تمام ابعاد مورد تایید است. 
"اوژاژ" به معنای افکتی است که درهم ریختگی برای مخاطب به همراه دارد و از سوی دیگر ناهمواریها را یکدست می سازد.

"امین آبان" ، نویسنده و کارگردان نمایش "اوژاژ" می گوید:‌ این نمایش در زمره هنرهای مفهومی قرار دارد که به زبان سایکودرام (تئاتر درمانی)، داستان پزشکی را روایت می کند که سعی دارد یک بیمار روانی را با استفاده با تطبیق این بیماری با مستنداتی که از قبل در دست دارد، مداوا کند.
مفهوم این تئاتر قادر است همزمان هم بازیگر و هم تماشاگری را درمان کند.
علاوه براین ، تئاتر "اوژاژ" در ژانر "تئاتر بی چیز" ( نوعی تئاتر بازیگر محور که در صحنه آن چیزی به جز بازیگر وجود ندارد و مبدع آن نیز گروتفسکی است ) ساخته شده است که البته پرداختن به این ژانر بسیار دشوار است.
گفتنی است تئاتر "اوژاژ" چهارمین تئاتر امین آبان است که در ژانر "تئاتر بی چیز" ساخته شده است.
آبان ، نمایشهای "گمسوار" ، "مسخ" ، "به موازات" ، "مرات جن" و "توقف روی ایستگاه چهار" را در کارنامه هنری خود دارد که بسیاری از آنان در سطح کشور رتبه شده اند از آن جمله که آبان برای نمایش "مسخ" از دست رییس جمهور موفق به دریافت جایزه شده است.موضوعات مرتبط: فرهنگی , تئاتر , هنر

تاريخ : ۱۳۸۸/۱٠/٢٧ | ٩:۱٢ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم