قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

اینکه صدای آمریکا بخواهد خبری مذهبی آن هم درباره عید قربان بدهد در جای خود جالب است اما جالبتر اینکه این رسانه تعمدا سه خبر را برای انعکاس انتخاب کرده است.

خبر اول مربوط به برگزاری عید قربان در روسیه است که این رسانه ضمن ارایه گزارش در پایان به نقل از یک مسلمان می گوید مزیت عیدقربان در توزیع گوشت است و بدون هیچ توضیحی درباره علت برگزاری این عید تنها به پخش همین یک مصاحبه اکتفا می کند و عید قربان را در توزیع گوشت خلاصه می کند.

 خبر دوم مربوط به عید قربان در عراق است که سنی ها یک روز و شیعه ها روز پس از آن را عید قربان می دانند و جشنشان هم در دو مکان مختلف برگزار می شود و به نوعی اختلاف شیعه و سنی را به رخ می کشد نه انعکاس عید قربان را.

خبر سوم مربوط به عید قربان در بنگلادش است که صدای آمریکا می گوید شماری از مسلمانان که برای برگزاری نماز عید قربان سوار قایق شده بودند قایق واژگون شده و چندین نفر غرق می شوند.

جالب است که رسانه تلویزیونی صدای آمریکا از جهان اسلام فقط این سه کشور را برای انعکاس اخبار عید قربان و نمایش چهره این عید مذهبی انتخاب کرده و سیاست خصمانه این رسانه را با اسلام نشان می دهد.

بهره مندی بسیاری از نیازمندان در این عید از گوشت قربانی تنها گوشه کوچکی از مزایای این عید است و آیین این عید مقدس، عظمت کار فداکاری و ایثار پیامبر بزرگوار و اوالعزمی همچون حضرت ابراهیم خلیل الله را یادآور می شود که در راه خدا از فداکردن جان جگرگوشه خود ابایی ندارد و رحمت و مهربانی خدا که سرانجام گوسفندی را برای فدا کردن برای این پیامبر بزرگوار می فرستد.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/٩/٩ | ۱:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم