قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

                                 

به تصویر کشیدن ایمان و عقیده در قاب نقاشی علاوه بر هنر به خلاقیت،‌ جسارت و دانش نیز نیاز دارد که کمتر هنرمندی به آن می پردازد و ویلیام بلک نقاش برجسته انگلیسی از معدود هنرمندانی است که به این کار مبادرت ورزیده است.

بلک در سال ١٧۵٧ میلادی متولد شد و آنقدر دورانش قدیمی بود که مردمش او را دیوانه بپندارند که با جسارت ،‌ باورها و عقاید مذهبی آنان را زیر پا می گذاشت.

با این وجود بلک شخصا خود را آدم عمیقا مذهبی می دانست:‌ به اعتقاد ویلیام بلک،‌ انسان خدا را با تمام وجود و به بهترین وجهی می ستاید اگر که انسان در رفاه و سعادت زندگی کند. این اصل برای هر جنسیتی و نژادی صدق می کند. و این اصل مهم در نقاشی های ویلیام بلک به انسان القا می شود.

بلک ،‌دیدگاهها و نظرات خود را درباره فرشته ها،‌پیامبران و روح (که به اعتقاد او حیوانات هم دارای روح هستند)‌ در قالب طرح و نقاشی و شعر، مطرح  کرده است.

او درآمد چندانی از این راه کسب نکرد و فقیر و بی نوا بود اما با خاطری خوش و فراغی آسوده در سال ١٨٢٧ میلادی در زادگاهش،‌ لندن ، دار فانی را وداع گفت.

در ابتدا سوررئالیست ها ، آثار بلک را مملو از سحر و افسون و به عنوان منبعی الهام بخش،‌ کشف کردند.

بلک در نقاشی هایش در رسم عضلات و به تصویر کشیدن نیروی انسانی، فوق العاده دقیق است.

از برخی آثار  بلک چنین استنباط می شود که بلک در کنار خداوند به رافائل (نقاش ایتالیایی مشهور به شاهزاده نقاشان) و میشل آنجلو (اولین استاد شیوه صاحب سبک در معماری) ، احترام می گذارد.

استفاده از این مطلب،‌ منوط به ذکر منبع "قلم سخن"‌ است.

ترجمه شده از : AD        موضوعات مرتبط: فرهنگی , هنر , نقاشان , نقاشی

تاريخ : ۱۳۸۸/٩/٢ | ٩:۳٢ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم