قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

نمایشگاه مطبوعات امسال درحالی برگزار شده که مسوولان می گویند در مقایسه با سال گذشته مطبوعات خارجی بیشتری در این نمایشگاه حضور دارند.

نمی دانم اما فکر کنم یکی از وظایف غرفه های حاضر در نمایشگاه باید معرفی مطبوعات خود باشد.

جالب اینجاست که مثلا در غرفه آلمان که در این نمایشگاه حضور دارد من که مجله های معروف آلمان مثل اشپیگل- بیلد- سایت و ... را ندیدم و فقط چند تا روزنامه بود (آنهم به دیوار چسبانده شده بود)‌که وسط آنها عبارت عربی هم نوشته شده بود!

البته دو خانم آلمانی هم در غرفه بودند که شاید برای اطلاع رسانی آنجا نشسته بودند اما خب مگر شهروندان ایرانی دانشجویان زبان آلمانی ما با این وضعیت دانشگاهها که برهیچ کس پوشیده نیست چقدر می توانند خوب صحبت کنند.

آلمان یکی از کشورهایی است که بیشترین تیراژ روزنامه ها را دارد و مثلا یک روزنامه دارد که بیش از ٧٠٠ صفحه دارد و مرتبا روزانه هم منتشر می شود که همه مطالب آن نیز خواندنی است.

نمایشگاه مطبوعات داخلی هم مثل حراجی بزرگ بود می گفتند مثلا دو هزار تومان بده پنج تا مجله با هم ببر!!!

نمایشگاه اتوبوسهای قدیمی در محل ورودی نمایشگاه از دیدنی های جالب این نمایشگاه است.

کاش سال آینده غرفه های مطبوعات خارجی واقعا نشریات خود را بتوانند معرفی کنند و یا احیانا مردم بتوانند به خرید سه چهار تا از این نشریات با آنها بیشتر آشنا شوند.

البته یکی از غرفه های ایرانی مجله های آلمانی عرضه می کرد که فقط مجله های تخصصی معماری بود.

 موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳۸۸/۸/۳ | ٩:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم