قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

پژوهشگران تاکنون فکر می کردند که فقط پستانداران برتر مغز دو تکه دارند. مغز دو تکه جانداران را قادر می سازد که وظایف و کارهای پیچیده را به موازات هم بتوانند انجام دهند.

اکنون محققان استرالیایی دریافته اند که طوطی ها هم یک مغز جانبی دارند و با این کشف، هوش بالای این پرندگان را می توان توضیح داد.

به باور محققان استرالیایی هوش طوطی ها با ساختار مغز در ارتباط است. این پرندگان دقیقا مانند انسان مغزشان از دو تکه مغز تشکیل شده است. گرچه عقیده عمومی براین است که هوش نه تنها به ساختار مغز بلکه به بزرگی مغز هم ارتباط دارد.

البته چنین هوشی در کلاغهای سیاه هم دیده شده،‌کلاغها زود یاد می گیرند، احساسات را درک می کنند و حتی توانایی فریب دادن را نیز دارند.

براساس این تحقیق، مزیت مغز دو تکه این است که اطلاعات مختلف همزمان پردازش می شوند تا مشکلات پیچیده را حل کنند.موضوعات مرتبط: علمی , دنیای حیوانات , محیط زیست

تاريخ : ۱۳۸۸/٦/۱٥ | ۱:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم