قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

آکادمی ملی علوم آمریکا برای نخستین بار برروی هورمون تستوسترون در زنان تحقیق و آزمایش انجام داده تا به رابطه این هورمون با قدرت اراده زنان بپردازد و رابطه مشخصی نیز بین این دو اثبات شد.

براساس این تحقیق بین این هورمون و پیشرفت به ویژه در حوزه اقتصادی و مالی در زنان رابطه معناداری وجود دارد. تاکنون فقط تاثیر این هورمون در مردان آزمایش شده بود و متاسفانه تاکنون میزان استاندارد تستوسترون در زنان،‌ بررسی نشده است.

تحقیق رابطه بین این هورمون و قدرت اراده خانمها برروی ۵٠٠ دانشجوی MBA اقتصاد دانشگاه شیکاگو آمریکا انجام شده است و مشخص شد هر چه میزان این هورمون در دانشجویان زن بیشتر بود، بیشتر هم وارد معامله های اقتصادی مخاطره آمیز شده اند و به باور دانشمندان پیش کسوت می توان برروی این زنان در دنیای پول ، حساب کرد.

گرچه میزان این هورمون در مردان ، تاثیرات متفاوتی دارد اما این هورمون در هیچ یک از مردان برروی حس جاه طلبی، بلندپروازی و سرمایه گذاری مخاطره آمیز ، تاثیر ندارد و فقط این تاثیرات روی زنان دیده شده است. با این همه فقط 36 درصد زنان هورمون تستوسترون قدرمند را دارا هستند. اما به هرحال مردان در حالت معمول هم، 56 درصدشان اهل خطر و تشنه پیشرفت و ترقی هستند.موضوعات مرتبط: علمی , پزشکی

تاريخ : ۱۳۸۸/٦/۱٠ | ٩:۱٢ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم