قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

یک خروس که در میان زباله های دنبال غذا می گشت بین آشغال ها یک مروارید پیدا کرد. خروس به مروارید گفت: تو شی ء باارزشی هستی و میان زباله ها بودی! اگر یک فرد آزمند تو را می یافت چه شادی بزرگی نصیبش می شد تا تو را به آن درخشش و جلال قبلی ات بازگرداند. حالا من در حالیکه دنبال غذا می گشتم تو را پیدا کردم. من هیچ فایده ای برای تو ندارم، تو هم فایده ای برای من نداری.

فابلی از ایزوپ

http://www.fabelnundanderes.at

[ ۱۳٩۱/٧/۱٩ ] [ ٢:٢٧ ‎ب.ظ ] [ ]

موسیقی شاکوهاچی shakuhachi یک موسیقی ژاپنی است که آن را با فلوت بامبو می نوازند. این ساز در ابتدا توسط راهبان بودایی برای تمارین تنفس، صدا و مراقبه به کار گرفته می شد.

در این موسیقی ملودی نفس به تدریج در تمام فضا طنین انداز می شود. این موسیقی در درجه اول یک عمل مراقبه برای نوازنده است. نوازنده با موسیقی و ساز ، یکی می شود. اصل شاکوهاچی مانند ذن، تمرکز است. این دستگاه از نی بامبو و پنج سوراخ تشکیل شده است. نی فولت بامبو

[ ۱۳٩۱/٧/۱٥ ] [ ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ ] [ ]

موسیقی درحقیقت همان "صدا" است.

در ویولن نوازی سه اصل مهم وجود دارد: 1- سالم بودن و توجه به سلامت بدن 2- راحت و مسلط بودن به ساز 3- اکول یا همان ژستی که یک نوازنده باید برای نواختن داشته باشد.

سلامت در ویولن نوازی: نواختن ویولن موجب لوچ شدن چشم ها نمی شود چراکه با نحوه صحیح دست گرفتن ساز دیگر مشکلی پیش نمی آید و در ضمن لازم نیست مرتبا به سیم ها نگاه کنیم.

با نواختن ویولن کر نمی شویم اگر قرار بود نواختن ویولن موجب ناشنوایی شود خیلی وقت پیش کنار گذاشته می شد. اما به هرحال صدای بلند آن بر روی شنوایی بی تاثیر نخواهد بود چراکه پس از مدتی گوش به آن صدا عادت کرده و قدرت تشخیص صداهای با امواج پایین تر را تخفیف می دهد.

اگر ویولن را بین چانه و کتف، بد نگه داریم موجب عوارض پوستی برای صورت از جمله لک، دانه دانه شدن و قرمز شدن پوست صورت می شود.

همچنین بد گرفتن ساز ، گرفتگی عضلات، درد گردن و دست به همراه می آورد. گرفتن صحیح ساز یکی از اصول مهم نواختن است. باید طوری آن را نگاه داریم که بتوانیم به راحتی و مسلط ساز را بزنیم.

[ ۱۳٩۱/٧/٢ ] [ ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم