قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

ماری بلر Mary Blair

ماری بلر ناشناخته ترین عضو دیسنی لند

ماری بلر  کارتون هایی مانند سیندرلا، آلیس در سرزمین عجایب و پیتر پن را خلق کرد.

ماری بلر ، تصویرگر آمریکایی در اوکلاهاما متولد شد. او تصویرگر کتاب های کودکان نیز بود.

ماری بلر از نخستین نقاشان دیسنی به شمار می رود. شخصیت کوفی را او طراحی کرده است. وی در سال 1978 در کالیفرنیا درگذشت.

اثر ماری بلر

[ ۱۳٩٠/٧/٢٩ ] [ ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ ] [ ]

دانشمندان داروسازی بریتانیایی موفق به ساخت واکسنی شده اند که تاکنون عملکرد آن روی هزاران کودک موفقیت آمیز بوده است با این وجود هنوز اجازه استفاده رسمی از این واکسن صادر نشده است.

نتایج این تحقیق در مجله علمی New England Journal of Medicine پزشکی انگلیس چاپ شده است. براین اساس واکسن مالاریا در نیمی از کودکانی که آن را دریافت کرده بودند موفق عمل کرده است.

تزریق واکسن به شش هزار کودک پنج تا 17 ماهه نشان داد که این واکسن تا 56 درصد احتمال خطر ابتلا به مالاریای خفیف را کاهش می دهد و در مورد مالاریای شدید این میزان به 47 درصد می رسد.

حدود 25 سال است که محققان تلاش می کنند واکسن مالاریا را بسازند. ماده موثره در این واکسن ها ، پروتئین عامل مالاریا موسوم به Plasmodium falciparum است . این ماده در سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد.

سالانه یک میلیون نفر جان خود را براثر بیماری مالاریا در جهان از دست می دهند که اغلب آنان را نیز کودکان بویژه در قاره آفریقا تشکیل می دهند.

کشورهای زیادی از جمله ایران طی سال های اخیر قدم های خوبی در زمینه حذف مالاریا برداشته اند.پشه آنوفل

[ ۱۳٩٠/٧/٢٩ ] [ ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ ] [ ]

دانشگاه علوم پزشکی تهران روز یکشنبه دهم مهرماه 90 به پروفسور مجید سمیعی دانشمند برجسته ایرانی مغز و اعصاب ، حکم عضو هیات علمی و استاد افتخاری این دانشگاه  را اعطا کرد.

در مراسم اعطای این حکم به پروفسور سمیعی، 'باقر لاریجانی' رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، 'محمود طباطبایی' مشاور وزیر بهداشت، پروفسور 'پیتر بلک' دبیر فدراسیون جهانی نورولوژی و استاد دانشگاه هاروارد آمریکا، پروفسور گرهارد فرنز والتر رییس برنامه های دکترای تخصصی کلینیکال نورو ساینس هانوفر آلمان و جمعی از استادان دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور داشتند.
'سید محمد قدسی' رییس مرکز تحقیقات تروما و مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مراسم به بیان برخی ویژگی های پروفسور سمیعی پرداخت و گفت: پروفسور سمیعی، استادی بسیاری از دانشگاه های جهان را به عهده دارد و پایه گذار جراحی قاعده جمجمه در جهان است.
وی توانمندی و تمایل به آموزش را از ویژگی های برجسته پروفسور سمیعی بیان کرد و افزود: اعطای حکم عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به پروفسور سمیعی راه جدیدی برای آموزش علم اعصاب در ایران را باز می کند.
پروفسور 'مجید سمیعی' دانشمند برجسته علوم مغز و اعصاب در جهان نیز در این آیین گفت: به رغم عضویت و تدریس در دانشگاه های متعدد جهان، استادی در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان شهری که در آن متولد شده ام، بزرگ ترین افتخار من است.

وی ادامه داد: من متولد شهر تهران هستم اما گیلانی ها معتقدند من رشتی هستم اشکالی ندارد.
وی از اینکه در زمان حیاتش به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزیده شده است ، قدردانی کرد.

در این مراسم پس از اعطای حکم استادی دانشگاه علوم پزشکی تهران به پروفسور سمیعی، از سالها خدمات شایسته و ارزنده این دانشمند ایرانی به جامعه بشری با اعطای جایزه ای تجلیل شد.

[ ۱۳٩٠/٧/۱۱ ] [ ۳:۳۸ ‎ب.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم