قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

تحقیقات نشان داده است که گیاه والک ناراحتی های دستگاه هاضمه و گوارش را رفع می کند.

والک ، گیاهی از خانواده 'لیلیاسه' و شبیه 'سیر' است اما بوی آن ملایم تر و طعم آن شیرین تر از سیر است.
والک، نوعی سبزی صحرایی و دارای برگ های بلند و نوک تیز و دم برگ بلندی است که برای تصفیه خون، مفید است.
این سبزی همچنین موجب کاهش کلسترول خون و کاهش خفیف سطح قند خون می شود.
خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و مهار تجمع پلاکت  از دیگر خواص والک است، گیاه والک می تواند برای مشکلات قلبی و عروقی مفید باشد.
هرچند تماس با گیاه والک می تواند برخی حساسیت های پوستی را ایجاد کند اما درعین حال پمادهای ساخته شده از عصاره این گیاه در درمان برخی از بثورات -دانه های- پوستی و کورک -نوعی جوش بزرگ پوستی- تاثیرگذار است.
والک که در خارج از کشور به آن 'سیر خرسی' می گویند ، پیاز زیرزمینی شبیه سیر دارد و در مناطق کوهستانی مانند رشته کوه های البرز و در مناطق فشم، همدان و کرمانشاه می روید.
این سبزی صحرایی را فقط در فصل بهار می توان جمع آوری کرد اما می توان از سبزی خشک این گیاه نیز استفاده کرد اما در این حالت توصیه می شود از روش 'سایه خشک' یا 'فریز' برای نگهداری آن استفاده شود.
بهترین حالت استفاده از والک ، بصورت تازه است که در مناطق گوناگون کشور به عنوان سبزی خوردن و گاهی در طبخ غذاها مانند کوکو بکار گرفته می شود.
اسانس والک دارای ترکیبات گوگردی است.

[ ۱۳٩٠/٤/۱٩ ] [ ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ] [ ]

مصرف گیاه سنا در درمان یبوست های ساده موثر است.

گیاه سنا اثر مسهلی (شکم روی) دارد و بیشتر از برگ های آن استفاده می شود، این گیاه یک نوع گیاه وارداتی است و از کشورهای عربی و هند وارد کشور می شود.
البته یک نمونه از این گیاه در بخش جنوبی کشور به نام 'کوسن' نیز کشت می شود.
 از گیاه سنا 10 نوع دارو به صورت پودر خوراکی، قرص و شربت ساخته شده است.
 یکی از عارضه های استفاده از این گیاه، دل پیچه و دل درد است، بنابراین بهتر است این گیاه به همراه مقداری از گیاه اسپاسم مثل رازیانه و گل سرخ استفاده شود.
 این گیاه به صورت جوشانده استفاده می شود و برای درمان یبوست های ساده موثر است اما استفاده از سنا در افرادی که مبتلا به یبوست خطرناک هستند، توصیه نمی شود.
ورزش، رژیم غذایی و استفاده از مایعات و سبزیجات و همچنین استفاده روزانه از آلو و توت نیز در درمان یبوست موثر است با این حال به افراد برای استفاده طولانی مدت از فرآورده های گیاهی توصیه نمی شود

[ ۱۳٩٠/٤/۱٩ ] [ ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ ] [ ]

 

خوردن کندر به همراه عسل و مویز - هنگام ناشتا-، حافظه انسان را تقویت می کند.

کندر دارای طبیعتی گرم و خشک است و موجب تقویت حافظه می شود.

تحقیقات روی کندر نشان داده است که مصرف این گیاه دارویی در دوران بارداری نیز در تقویت حافظه و سرعت و قدرت یادگیری نوزادان، تاثیرگذار است اما هنوز مطالعات کافی درباره اندازه و زمان دقیق استفاده از این گیاه دارویی در دوران بارداری انجام نشده است.

کندر یک گیاه دارویی معطر است که دود آن می تواند مانع از خونریزی بینی شود.

کندرهایی که هنگام سوختن، دود کمتر و اشتعال بیشتری ایجاد می کند، کمتر ناخالصی دارد.

کندر در اندازه و رنگ های مختلف در بازار موجود است و گفته می شود کندر سفید بهتر از دیگر انواع آن است

[ ۱۳٩٠/٤/۱۸ ] [ ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم