قلم سخن
 
قالب وبلاگ
نويسندگان

انگار همین دیروز بود که این عکس را از حبیب الله دلشکیب مبدع هنر کارادل در ایران گرفتم.

چقدر شاداب و بانشاط و باانگیزه بود. تازه موزه تندیس فرهنگ و ضرب المثل های ایران را در کرج راه اندازی کرده بود و می خواست فضای آن را گسترش دهد.

هنرهای دستی او که با هنری از طلق نقاشی های برجسته ای از فرهنگ و حکایتهای قدیم ایران به تصویر کشیده بود حس زیباپسندانه هر انسان خوش ذوقی را اقناع می کرد.

و داستان فرهنگ غنی ایرانی را چه متبحرانه روایت کرد.

و گله می کرد از مسوولان فرهنگی که او را در راه اندازی موزه اش یاری نکرده بودند و موزه را با سرمایه خصوصی خود راه انداخته بود.

کاش پیش از آنکه دیر شود همه هنرمندان را دریابیم.

این هنرمند برجسته در سن ۶۴ سالگی براثر عارضه ریوی در بیمارستان شرکت نفت تهران در ١۶ آبان ٨٩ درگذشت.روحش شاد، نامش ماندگار

[ ۱۳۸٩/۸/٢۱ ] [ ۸:٤٩ ‎ق.ظ ] [ ]

Britta Jaschinski بریتا جاشینسکی از آلمان با این عکس یوزپلنگ که در تانزانیا گرفته شده ،  توانست جایزه نخست عکاسان طبیعت اروپا ٢٠١٠ را از آن خود کند.

جایزه این مسابقه دو هزار یورو است. عکسهای دیگر این مسابقه را مشاهده کنید:

چشم انداز پارک ملی Plitvice که توسط یک عکاس ایتالیایی گرفته شده است

عکس لاک پشت کوچکی در کاستاریکا: مسابقه عکاسان طبیعت اروپا: عکاس: Solvin Zankl.

[ ۱۳۸٩/۸/٢۱ ] [ ۸:٠٦ ‎ق.ظ ] [ ]

واکسن آنتی اچ . پی . وی تا سن 26 سالگی استفاده می شود

پروفسور "پرویز هنجانی" ، استاد دانشگاه تمپل آمریکا می گوید:  واکسن آنتی اچ. پی. وی برای جلوگیری از سرطان گردنه رحم در زنان می تواند از سن 9 تا 26 سالگی استفاده شود.

 ویروس اچ. پی. وی یکی از علت های سرطان گردنه رحم در زنان است و تزریق این واکسن قبل از ایجاد عفونت، می تواند از ابتلا به این سرطان جلوگیری کند. 
هرچند این واکسن بطور کامل باعث ایمن شدن بدن در مقابل این سرطان نمی شود اما ابتلا به آن را تا حد چشمگیری کاهش می دهد. 
این واکسن در برنامه واکسیناسیون کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد شده و به نظر می رسد لازم است در ایران نیز به منظور کاهش این نوع از سرطان، وارد برنامه واکسیناسیون نظام سلامت شود. 
سرطان گردنه رحم پس از سرطان سینه یکی از سرطانهای شایع در میان زنان است.
اکنون برخی شرکتهای دارویی، واکسن اچ. پی. وی را که شامل یک بسته سه تایی به قیمت 600 دلار است، وارد کشور می کنند که طی یک دوره شش ماهه مورد استفاده قرار می گیرد.
گفته می شود سرطان گردنه رحم، دومین نوع رایج تومور در زنان است و در برخی کشورها، بزرگترین عامل مرگ و میر سرطانی زنان است.

در برخی شهرهای ایران ازدواج در سنین پایین صورت می گیرد بنابراین استفاده از این واکسن قبل از ازدواج نیز سودمند است.

[ ۱۳۸٩/۸/٢۱ ] [ ٧:٤٥ ‎ق.ظ ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

سادات حسینی خواه هستم.این وبلاگ حاوی آخرین اخبار، داستانها،اشعار و مطالب جدید و ترجمه شده خودم از زبانهای آلمانی ، انگلیسی و اسپانیایی است که اغلب برای نخستین بار به زبان فارسی ترجمه شده اند، گاهی نیز در این وبلاگ به یادداشتها و گزارشهایی از مباحث گوناگون پرداخته می شود
موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب

  • خوشنویسان | الگوریتم